Izvor: B92, 09.Jan.2018, 14:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počela gradnja trafostanice "Ub 2"
Beograd -- Postavljanjem kamena temeljca počela je izgradnja trafostanice „Ub 2“ 110/35/10 kV, što će obezbediti uslove za priključenje novih korisnika.
Ovom investicijom od dva miliona evra obezbediće se i pouzdano snabdevanje domaćinstava i privrede na području Uba.
Milorad Grčić, v. d. direktora JP EPS, Darko Glišić, predsednik Opštine Ub, Bojan Atlagić, v. d. direktora ODS „EPS Distribucija“ i Zoran Rajović, izvršni direktor za distribuciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << električne energije u JP EPS zajedno su označili početak radova.
"Izgradnja TS „Ub 2“ deo je plana „Elektroprivrede Srbije“ za poboljšanje, modernizaciju i proširenje distributivne mreže. Da bi od Srbije napravili što lepše mesto za život i svaki građanin poželeo da ostane u Srbiji, a ne da razmišlja o odlasku, neophodno je da izgradimo infrastrukturu za nove fabrike. Jedan od uslova za to je i razvoj elektroenergetske mreže. Kroz izgradnju novih vodova novih trafostanica mi to činimo i tako doprinosimo ostvarenju cilјeva Vlade i predsednika Srbije", rekao je Grčić.
V. d. direktora JP EPS je istakao da nije dovoljno da se samo proizvede dovoljna količina električne energije za srpsko tržište, već je bitno obezbediti pouzdano napajanje i kapacitete za priključenje novih fabrika i korisnika na elektro mrežu.
"Postojeća trafostanica u Ubu radi preko maksimuma. Stručnjaci EPS-a ocenili su da je jedino rešenje izgradnja nove trafostanice sa kojom Ublјani mogu da budu sigurni najmanje sledećih 20 godina i da dovode nove investitore, otvaraju fabrike i šire naselja. Početak gradnje visokonaponske TS „Ub 2“ je još jedan dokaz da ispunjavamo sve što obećamo i da uspešno realizujemo planove, kao što smo uspeli već drugu godinu za redom da EPS završi godinu sa pozitivnim rezultatom", rekao je Grčić.
Nova trafostanica doneće uštede EPS-u pošto će gubici električne energije biti smanjeni za oko 700.000 kilovat-sati godišnje.
"Nova TS je veoma važna za Ub, kao opštinu koja poslednjih godina beleži rast po broju stanovnika i u fazi otvaranje je niz privrednih subjekata. Time će se ispuniti potrebe privrede i građanstva. Nadamo se da će u narednih godinu i po biti završeni radovi na TS „Ub 2“, kako je i planirano", rekao je Glišić.
Predsednik Opštine Ub dodao je i da očekuje da će se sa predstavnicima EPS-a dogovoriti oko TS u Čučugama, naponskog nivoa 35 kV, čime će se zaokružiti potrebe stabilnog snabdevanja Uba u naredne tri decenije.










