Petković: Godina je počela jako dobro

Izvor: S media, 09.Jun.2011, 10:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petković: Godina je počela jako dobro

Godina za turizam počela jako dobro. Za prva tri meseca ostvaren rast turističkog prometa kao u 2008. , ocenio je državni sekretar za turizam Goran Petković.

Godina je za turizam počela jako dobro, jer je za prva tri meseca ostvaren rast turističkog prometa kao u 2008. , koja je bila rekordna u srpskom turizmu, ocenio je državni sekretar za turizam Goran Petković.

On je za magazin "Turistički putokaz" rekao "da sa tako dobrim startom možemo da >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << se nadamo da će se turizam vratiti na onaj put uspona koji smo imali dok nas nije zakačila finansijska kriza".

Petković smatra da je tome doprinela realizacija značajnih projekata na planinama, koji su omogućili da u zimskim turističkim centrima promet poraste daleko više, nego u drugim delovima zemlje. Tako je promet na Zlatiboru porastao za 12, a na Kopaoniku za 35 odsto u odnosu na isti period prošle godine.

"Nastojimo da afirmišemo nekoliko turističkih projekata, većina je oslonjena na aktivni turizam, pokretanje ljudi, njihovo izvođenje u prirodu i na značajna kulturna dobra", naveo je Petković.

Srbiju posetilo preko 500.000 turista

Grčka najtraženija destinacija u Srbiji

Počela letnja sezona u Skadarliji (VIDEO)

Prema njegovim rečima, samo u sklopu Dunava razvija se nekoliko projekta, počev od Apatina, gde je u završnoj fazi izgradnja velikog akva- parka, pa preko obelžavanja vinskih puteva na Fruškoj Gori i nekih manjih poduhvata u Grockoj i Smederevu.

Ono što će obeležiti ovu godinu su kapitalni projekti u donjem Podunavlju. Otvaranje prvog hotela na Srebrnom jezeru očekuje se u julu, a tamo se završava i akva- park pored plaže, koji će ponuditi nove atrakcije, kaže Petković.

On je podsetio da su za Srebrno jezero i Veliko Gradište odobrena sredstva iz velikog evropskog projekta za vodosnabdevanje, koji je od izuzetne važnosti za dalji razvoj odmarališta.

Ukazujući da se u Golupcu privodi kraju uređenje pecaroške terase, koja je u isto vreme staza za šetanje, Petković je najvio da će tamo za nekoliko dana biti održano svetsko prvenstvo u pecanju, zbog čega su svi smeštajni kapaciteti od Velikog Gradišta do Golupca zauzeti.

Značajan događaj biće i otvaranje Lepenskog vira 25. juna, jer je reč o jednom od najvrednijih svetskih lokaliteta.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Petković: Godina je počela jako dobro

Izvor: Capital.ba, 09.Jun.2011

BEOGRAD, Godina je za turizam u Srbiji počela jako dobro. Za prva tri mjeseca ostvaren je rast turističkog prometa kao u 2008., koja je bila rekordna u srpskom turizmu. Državni sekretar za turizam Goran Petković je za magazin 'Turistički putokaz' rekao 'da sa tako dobrim startom možemo da se nadamo...

Nastavak na Capital.ba...

Petković: Turistička godina je počela jako dobro

Izvor: Economy.rs, 09.Jun.2011

Godina je za turizam počela jako dobro, jer je za prva tri meseca ostvaren rast turističkog prometa kao u 2008. , koja je bila rekordna u srpskom turizmu, ocenio je državni sekretar za turizam Goran Petković.

Nastavak na Economy.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.