Pad evropskih berzi zbog ukrajinske krize

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Avg.2014, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pad evropskih berzi zbog ukrajinske krize

EDINBURG - Akcije na evropskim berzama danas su u padu usljed novih geopolitičkih tenzija povodom krize u Ukrajini i izvještaja o slabijoj zaradi od one koju su investitori očekivali.

Panevropski indeks FTSEurofist 300 oslabio je za 0,8 odsto, na 1.324,53 poena, a njemački DAKS, čije su kompanije zavisne od ruskih energenata, umanjen je za 1,1 odsto.

Vrijednost akcija je u padu poslije izvještaja o gomilanju >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << ruskih trupa na istočnoj granici Ukrajine, blizu oblasti u kojoj traju sukobi ukrajinskih i proruskih snaga.

Jedan od faktora koji utiče na berze je jučerašnje naređenje ruskog predsjednika Vladimira Putina vladi da pripremi uzvratne mjere nakon uvođenja novih sankcija Zapada protiv Moskve.

Najveći gubitnik na evropskim berzama danas je njemačka osiguravajuća kuća "Hanover Re", koja je izgubila 3,6 odsto vrijednosti. Ova kompanija u drugom kvartalu je povećala neto profit za deset odsto, na 211,5 mliona evra.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Pad evropskih berzi zbog ukrajinske krize

Izvor: Capital.ba, 06.Avg.2014

EDINBURG, Akcije na evropskim berzama danas su u padu usljed novih geopolitičkih tenzija povodom krize u Ukrajini i izvještaja o slabijoj zaradi od one koju su investitori očekivali. Panevropski indeks ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.