Otvorena fabrika Eurofiber u Ćupriji FOTO

Izvor: B92, 17.Nov.2016, 15:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvorena fabrika "Eurofiber" u Ćupriji FOTO

Ćuprija -- Kineska kompanija "Eurofiber" otvorila je u Ćupriji novi proizvodni pogon u prisustvu premijera Srbije Aleksandra Vučića.

Svečanosti puštanja u rad jedne od mašina, što je označilo i zvaničan početzak rada fabrike, prisustvovali i ambasador Narodne Republike Kine u Srbiji Li Manćang, vlasnik kompanije Džang Džinguo i predsednik opštine Ćuprija Ninoslav Erić.

Kineski investitori uložili su u novi proizvodni pogon oko milion evra.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Kineska kompanija "Eurofiber" objavila je početkom seprembra konkurs za prijem administrativca i 30 proizvodnih radnika koji su prošli obuku i počinju da rade u fabrici koja se nalazi u bivšim pogonima Ingrapa.

Kako su kineski investitori najavili, predviđena je i izgradnja sopstvene hale površine oko 20.000 metara kvadratnih u Industrijskoj zoni Ćuprije, u kojoj bi trebalo da bude zaposleno više stotina radnika.

Novozaposleni su rekli da su većinom bili na Birou za nezaposlene i da veruju da će novootvorena fabrika biti uspešna i pomoći Ćupriji i okolini da napreduje i da ljudi ostanu da žive u tom kraju.

"Radio sam 20 godina u livnici u Ćurpiji a poslednjih sedam nigde. Ova fabrika je velika stvar za Ćupriju jer je to mali grad koji je nekada imao industriju i koja je pozatvarana" rekao je Bojan Nikodijević, novi radnik u kineskoj fabrici.

On je zahvalio i lokalnoj samoupravi i investitoru što su fabriku, koja proizvodi prediva, otvorili baš u tom mestu, jer veruje da će građani Ćuprije osetiti boljitak.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.