Izvor: S media, 16.Sep.2011, 15:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvoren Sajam poljoprivrede u Bečeju (VIDEO)
Otvoren prvi Međunarodni sajam poljoprivrede u Bečeju. "Nema privredno jake Srbije bez jake poljoprivrede", istakla je Verica Kalanović koja je i otvorila sajam.
Potpredsednica Vlade Srbije zadužena za privredni i regionalni razvoj Verica Kalanović otvorila je danas prvi Međunarodni sajam poljoprivrede u Bečeju, koji će do 18. septembra okupiti najveće proizvođače iz te oblasti.
"Nema privredno jake Srbije bez jake poljoprivrede", istakla je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << tom prilikom potpredsednica Kalanović.
Sajama je okupio proizvođače i trgovce mehanizacijom, preduzeća koja se bave prodajom sredstava za zaštitu bilja, institute, osiguravajuća drustva, privatne proizvođace sa idejom da Becej postane sajamski i poslovni centar srednje Bačke.
Kalanović: Decentralizacija nezaustavljiv proces
Kalanović i Ćirić: Srbija nije uzalud uložila napore
Sajam u Bečeju je veliki podvig u danasnjim uslovima, jer okuplja na jednom mestu vise od 35 proizvođaca poljomehanizacije, od kojih su mnogi lideri u svojim oblastima, rekla je Kalanovićeva dodajući da su ovaj grad i opština tako otvorili novu stranicu u svojoj istoriji.
Ovaj sajam pokazuje, prema Kalanovićevoj, "da ne mozemo samo da čekamo od drugih da nešto urade već da je potrebna inicijativa".
"Ova inicijativa pokazuje želju da se sopstvenim snagama, znanjem i upornošću neke stvari menjaju u poljoprivredi i to je pravi put kako ćemo aktivizmom da se borimo protiv krize", zaključila je potpredsednica Vlade.
(Tanjug)


















