Izvor: Blic, 18.Okt.2016, 16:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvoren Dunavski biznis forum

Predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević danas su prisustvovali otvranju 5. Dunavskog biznis foruma, koji se pod pokroviteljstvom Privredne komore Srbije i Vlade AP Vojvodine održava u Master centru Novosadskog sajma.

On je kazao da cilj da se na Dunavskom biznis forumu, na temelju Dunavske strategije koju je usvojila Evropska unija, prikaže sve ono što je urađeno u predhodnom periodu, ali i da se naprave planovi za budućnost u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << cilju što bolje iskorišćenosti mogućnosti koje pruža saradnja država koje pripadaju dunavskom slivu.

"Imamo sreće da živimo u najvećoh evropskoj ulici i na evropskoj žili kucavici, što reka Dunav svakako i jeste i te pogodnosti moramo iskoristiti", rekao je Mirović.

U izjavi novinarima predsednik Pokrajinske vlade je kazao da je zadovoljan brojem učesnika na Dunavskom biznis forumu i idejom da se Novi Sad kroz petogodišnju tradiciju te manifestacije postavi kao grad oko kojeg će se definisati mnogi budući prioriteti.

"Naša zajednička ideja je zapravo ideja povezivanja, okupljanja što više energije, što više finasijskih sredstava, što više projekata koji će se realizovati u čitavoj Vojvodini", rekao je Mirović i dodao da je važno u komunikaciji i pripremi projekata, te u mogućosti povlačenja sredstava iz evropskih fondova, da se dodatno definišu prioriteti.

Gradonačelnik Vučević je rekao da Dunavski biznis forum predstavlja odličnu priliku za saradnju javnog i privatnog sektora i da je Grad Novi Sad taj skup doživeo kao nastavak uspešne priče koja je započeta u saradnji sa Republičkom i Pokrajinskom vladom, naravno i na fonu izbora Novog Sada za Evropsku prestonicu kulture.

"Vrednosti koje se promovišu na ovom forumu su utkane u promociju Novog Sada za Evropsku prestonicu kulture u najvećoj meri, a to su komplenmentarne stvari. Samo kroz zajedničko nastupanje i ujedinjeni oko dobrih ideja i projekata, kroz saradnju javnog i privatnog sektora, a ne kroz sukob, možemo da popravimo i privredni ambijent i sveukupni ambijent u našoj državi i društvu", rekao je Vučević.

On je naglasio da sa punim pravom može da se kaže da Novi Sad nije više isti grad kao pre godinu dana, jer je danas razvijeniji, snažniji i priznatiji u kvalitativnom smislu, nego što je to bilo ranije.

"Ne bismo uspeli sve to da nemamo podršku državnog i pokrajinskog nivoa vlasti, a pre svega podršku naših gradjana", rekao je Vučević.

Otvaranju Dunavskog biznis foruma prisustvovale su ličnosti iz oblasti biznisa, nauke, kulture i medija, predstavnici politike, diplomatije i javnog života Nemačke, Austrije, Madjarske, Češke, Slovačke, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Rumunije, Bugarske, Moldavije i Ukrajine.

Nastavak na Blic...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.