Osetniji pad berzanskih indeksa

Izvor: S media, 16.Jun.2009, 12:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osetniji pad berzanskih indeksa

Indeksi Beogradske berze danas su zabeležili osetniji gubitak vrednosti nego krajem prošle sedmice - BELEX15 za 2,12 odsto i pao je ispod 600 indeksnih poena, na 595,80, dok je BELEXlajn, uz pad od 1,50 odsto zaključen na 1.226,10 poena.

Prema izveštaju Berze, u trgovanju akcijama preduzeća ostvareno je 68.357.873 dinara, svega oko 300.000 dinara manje nego u petak, a broj transakcija je smanjen za 28, na 233.

Inostrani investitori su realizovali 17,02 odsto trgovanja >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << akcijama, uz podjednako učešće u kupovini i prodaji.

"Vital" iz Vrbasa je danas ostvario najveći rast cene akcija, od 17,53 odsto, "Globos osiguranje" iz Beograda za 4,45 odsto, a porasle su i cene akcija još tri preduzeća u kontinuiranom trgovanju, ali manje od jednog procenta.

Najveći pad cena imale su akcije beogradskih firmi "Velefarm" (11,74 odsto) i "Telefonija" (11,07), zemunskog "Pupin Telekoma" (11,02), "Simpa" iz Vranja (9,52) i novosadske "Metals banke" (7,15 odsto).

Akcijama hotelskog preduzeća "Kaštel" iz Ečke kod Zrenjanina ostvaren je najveći dnevni promet od 13.443.000 dinara. Sledi "Planinka" iz Kuršumlije, sa 10.124.606 dinara, pa tek onda, uobičajeno najtrgovanija, "AIK banka" iz Niša, sa 8.080.692 dinara.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.