Optimista po pitanju ishoda pregovora sa MMF-om

Izvor: S media, 14.Maj.2010, 14:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Optimista po pitanju ishoda pregovora sa MMF-om

Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Srbije Mladjan Dinkić izjavio je danas da je optimista po pitanju ishoda pregovora s predstavnicima Medjunarodnog monetarnog fonda (MMF) koji će, kako je kazao, početi u ponedeljak i trajati desetak dana.

"Uvek sam optimista i ti pregovori su uvek bili teški, ali na kraju, ako date dobre argumente, MMF to podrži", kazao je ministar novinarima u Beogradu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
Upitan o odšteti od 36 miliona evra koju Srbija treba da plati Izraelu za ugovor o kupovini satelita, Dinkić je rekao da je postupak o tome pokrenut pred pravosudnim organima i da se čeka njihova reakcija.

"Medju prvima sam ukazao na taj problem. Dobar je predlog ministra odbrane Dragana Šutanovca da se sa Izraelcima nadje poravnanje i da se taj novac iskoristi za kupovinu nečega što je potrebno našoj zemlji", naveo je Dinkić.

On je izrazio očekivanje i da će se narednih meseci videti finansijski efekti ovonedeljne posete srpske delegacije Azerbejdžanu, u kojoj je bio s predsednikom Srbije Borisom Tadićem.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.