Izvor: S media, 14.Dec.2009, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odobreno 45,1 miliona evra za poljoprivrednike
U okviru kreditne podrške koju sprovodi Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, u saradnji s bankama, dosada je odobreno 45,1 milion kratkoročnih i dugoročnih kredita, saopšteno je danas iz tog ministarstva.
Kratkoročne i dugoročne kredite koje subvencioniše Ministarstvo poljoprivrede do sad je preuzelo 8.006 poljoprivrednih proizvodjača, a odobreno je oko 22,8 miliona evra dugoročnih kredita i oko 22,3 miliona evra kratkoročnih kredita.
Prema >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << podacima Ministarstva, kratkoročni krediti se najčešće koriste za nabavku djubriva, semena, za plaćanje radova na njivama... dok se dugoročni krediti podižu uglavnom radi kupovine kombajna, traktora, mehanizacije, ali i za izgradnju skladišnih prostorija i drugih objekata.
Do sada je najviše dugoročnih kredita - 561, odobrila "Pro kredit" banka, ukupne vrednosti 13,5 miliona evra, a kod Banke "Inteza" odobreno je 111 kredita, u vrednosti 3,7 miliona evra.
"Hipo Alpe Adria" banka odobrila je 77 kredita u vrednosti od 2,4 miliona evra, "Erste" banka 61 kredit u vrednosti dva miliona evra, Komercijalna banka 33 kredita ukupno 393.713 evra i "Meridian" banka 13 kredita - 614.510 evra.
Privredna banka odobrila je pet kredita u vrednosti od 78.045 evra, "Agrobanka" dva kredita vrednosti 14.831 evra, "Oportjuniti" banka dva kredita od 20.400 evra, dok su NLB banka Novi Sad i Privredna banka Pančevo odobrile po jedan kredit, navodi se u saopštenju.
Krediti vrijedni 45,1 milion evra
Izvor: Capital.ba, 14.Dec.2009
BEOGRAD, Poljoprivredni proizvođači, njih 8 006, preuzeli su kratkoročne i dugoročne kredite koje subvencioniše Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije u ukupnom iznosu 45,1 miliona evra. U okviru kreditne podrške poljoprivredi, koju provodi Ministarstvo u saradnji...












