Obuka za privlačenje investicija

Izvor: B92, 22.Jan.2014, 16:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obuka za privlačenje investicija

Beograd -- Oko 80 zaposlenih u gradskim i opštinskim administracijama u Srbiji u ponedeljak, 27. januara će početi obuku na daljinu.

Osnovni cilj je privlačenje investicija i otvaranje novih radnih mesta.

Obuku organizuje Stalna konferencija gradova i opština (SKGO) uz podršku USAID-a.

"Cilj obuke je da zaposlenima u lokalnim samupravama koji se bave ekonomskim razvojem pomognemo da svoj posao obavljaju bolje i sada na jedan novi način, a to je učenje na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << daljinu," kazao je menadžer centra za obuku SKGO Ivan Milivojević.

U naredne tri nedelje, zaposleni u gradovima i oštinama izučavaće četiri oblasti - pravni i institucionalni okvir za lokalni ekonomski razvoj, privlačenje investicija i podrška postojećoj privredi, instrumenti za lokalni ekonomski razvoj i javno-privatna partnerstva.

Prema rečima jednog od mentora Zorana Krtinića, krajnji cilj obuke je da se privuku investicije, poboljša postojeći biznis i otvore nova radna mesta na lokalu.

"Program je tako koncipiran da se za pola sata dnevno pređu sve lekcije, dakle lekcije su u malim zalogajčićima koje je moguće svariti, a osnovno je volja za učenjem", rekao je Krtinić.

Na kraju obuke, polaznici će dobiti sertifikate SKGO, a sledeća obuka na daljinu biće organizovana u martu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.