Izvor: B92, 27.Maj.2021, 16:56
Obavezne rezerve nafte - Vlada Srbije usvojila Akcioni plan
Beograd -- Vlada Republike Srbije usvojila je na današnjoj sednici Akcioni plan za formiranje i održavanje obaveznih rezervi nafte i derivata nafte.
Srbija je kao članica energetske zajednice, preuzela obavezu da usaglasi svoje zakonodavstvo sa zahtevima direktiva Evropske unije koje se odnose na energetiku, čime će se omogućiti puno učešće zemalja Jugoistočne Evrope u unutrašnjem tržištu energije Evropske unije.
Akcioni plan treba da ukaže >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na dinamiku usklađivanja zakonodavstva, uspostavljanje mera koje treba preduzeti u hitnim slučajevima, pribavljanje i postepeno povećanje nivoa skladišnih kapaciteta za potrebe obaveznih rezervi do minimalnog nivoa utvrđenog pravnim tekovinama.
Na današnjoj sednici usvojene su odluke o broju studenata za upis u prvu godinu studijskih programa osnovnih strukovnih, akademskih i integrisanih studija, master akademskih studija, doktorskih akademskih studija i koji se finansiraju iz budžeta Srbije za visokoškolske ustanove čiji je osnivač Srbija u školskoj 2021/2022. godini.
Ukupan broj studenata koji se mogu upisati u prvu godinu studijskih programa osnovnih strukovnih, akademskih i integrisanih studija je 18.083, dok je broj studenata koji će upisati prvu godinu studijskih programa osnovnih strukovnih studija je 4.612.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Vlada Srbije usvojila akcioni plan za rezerve i derivate nafte
Izvor: N1 televizija, 27.Maj.2021
Vlada Srbije usvojila je danas Akcioni plan za formiranje i održavanje obaveznih rezervi nafte i derivata nafte, s obzirom da je Srbija kao članica energetske zajednice preuzela obavezu da usaglasi svoje zakonodavstvo sa zahtevima direktiva EU koje se odnose na energetiku.




