Novi sastav Komisije za hartije od vrednosti

Izvor: Beta, 04.Jul.2011, 13:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi sastav Komisije za hartije od vrednosti

BEOGRAD, 4. jula 2011. (Beta) - Pomoćnik ministra finanisija Zoran Ćirović predložen je za novog predsednika Komisije za hartije od vrednosti, o čemu će se Skupština Srbije izjašnjavati na vanrednom zasedanju koje počinje u utorak.

Ćirović, na predlog Odbora Skupštine Srbije za finansije, treba da zameni dosadašnjeg predsednika Komisije Milka Štimaca koji je na toj funkciji od avgusta 2004. godine.

Štimac će, ako parlament usvoji predlog Odbora za finansije, ostati u Komisiji kao njen član.

Za članove Komisije sa mandatom od pet godina predloženi su Dragutin Radosavljević, sadašnji direktor Poreske uprave Srbije, Dušan Bajec, sadašnji član Komisije koji je dao ostavku na tu funkciju 2004. godine, i Zorica Krnjević Mišković.

Članovi sadašnje Komisije su Dejan Malinić, koji je ostavku dao u aprilu ove godine, Miloš Selić i Djordje Jovanović.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.