Novi rekordni pad dinara

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Nov.2008, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi rekordni pad dinara

BEOGRAD - Dinar će danas u odnosu na evro oslabiti za 0,29 odsto, odnosno 26 para i pasti na najniži nivo ove godine, a zvanični srednji kurs Narodne banke Srbije biće 88,7712 dinara za evro.

Srednji kurs juče je bio 88,5089 dinara za evro, a NBS je intrevenisala na međubankarskom deviznom tržištu sa 60 miliona evra da bi sprečila preteranu promenu kursa dinara.

Srpska centralna banka je u novembru, uključujući i jučerašnju intervenciju prodala, 292 miliona evra na međubankarskom tržištu, na kojem se formira kurs dinara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.