Nova kafena noćna mora za Mek

Izvor: B92, 13.Jan.2014, 10:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova "kafena noćna mora" za Mek

Los Anđeles -- Jedan od najpoznatijih sudskih procesa svih vremena danas ima svojevrsne reprize - dve Amerikanke tuže lanac restorana jer su se opekle na njihovu kafu.

Mekdonalds je morao da početkom devedesetih isplati neverovatnih pola miliona dolara odštete penzionerki iz Albukerkija Steli Libek, nakon što je ona u krilo prosula "previše vruću kafu", a sada veliki novac na sudu potražuju i Džoan Fino i Pauleta Kar.

Gospođa Fino iz Kalifornije, koja ima 74 godine, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << navela je da je još u avgustu 2012. kada je prosula kafu u krilo, zadobila "ozbiljne opekotine u predelu prepona, koje i danas bole". Ona traži dva miliona dolara odštete.

"Bolan osećaj nikako da prestane, imam problema sa spavanjem zbog toga", kaže gospođa Fino.

Gospođa Kar nije navela na kom delu tela je zadobila povrede, koliko su ozbiljne, niti koliku sumu traži, ali se u podnesku navodi da se sve desilo u "drajv tru" restoranu:

"Poklopac vrele kafe je bio nemarno, neoprezno i neispravno postavljen na čašu, što je dovelo do toga da se poklopac odvojio prilikom prolaska kroz prozor, a vreli sadržaj se prolio po oštećenoj", piše u tužbi podnetoj prošle nedelje.

Inače, u istorijskom slučaju Libek - Mekdonalds prvobitno je presuđena odšteta od čak 2,9 miliona dolara, zatim je iznos umanjen na 640.000 dolara, a potom je pogodbom dogovorena nepoznata suma, za koju se spekuliše da iznosi oko 500.000 dolara.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Tuže Mekdonalds jer su se ispekle na vrelu kafu

Izvor: Telegraf.rs, 13.Jan.2014

Dve Amerikanke Džoan Fino i Pauleta Kar tuže čuveni lanac restorana zbog opekotina koje su zadobile prilikom prolivanja vrelog napitka

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.