Izvor: B92, 08.Apr.2015, 08:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Nije voz isto što i šoping mol"
Vlada Srbije nije uspela da ubedi javnost da je "Beograd na vodi" projekat od posebnog značaja za državu, smatra potpredsednik Nove stranke Vladimir Pavićević.
Pavićević je za N1 kazao da je argumentacija premijera Aleksandra Vučića juče u Skupštini Srbije išla u pravcu da je to jedan modernizacijski iskorak za Srbiju,a da on smatra da je reč o antimodernizacijskom činu.
Kako je objasnio, ne može se porediti otpor izgradnji pruge u 19. veku, kada nijedan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poslanik u Srbiji tada nije video ni voz ni prugu sa izgradnjom jedne zgrade ili šoping mola.
"Kada je ovakav projekat u pitanju sve mora biti čisto kao suza, a očigledno nije čist kao suza", kazao je Pavićević.
Nova stranka, čiji je Pavićević poslanik u republičkom parlamentu, pripremila se za sutrašnju raspravu o amndmanima na Predlog posebnog zakona o "Beogradu na vodi" i ponudiće ozbiljnu argumentaciju, kazao je on.
Nova stranka je, kako dodaje, podnela 34 amandmana na 17 članova tog zakona.


















