Nemci našli zaturenih 55 milijardi evra

Izvor: S media, 30.Okt.2011, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemci našli zaturenih 55 milijardi evra

Nemačka je bogatija za 55,5 milijardi evra nego što je mislila zbog greške na računu banke za problematičnu imovinu "FMS Wertmanagement".

Banka "FMS Wertmanagement" je povezana s hipotekarnom bankom Hipo Real Estate (HRE), saopštilo je nemačko ministarstvo finansija.

"Izgleda da se to dogodilo zbog toga što su iznosi greškom dvaput uneseni", rekao je portparol tog ministarstva.

"Nema greške, među najgorima ste"

Nemačka >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << protiv Fejsbuka!

Nemci prodavali oružje Gadafijevoj vojsci?

Vlada je pozdravila tu vest, dok je opozicija izrazila svoju zapanjenost zbog takve greške. "To nije iznos koji švapska domaćica sakrije u kutiji za kolače i zaboravi na njega", rekao je Tomas Operman iz SPD-a.

Švabe, koji žive na jugozapadu Nemačke, poznati su po svojim umećima štednje.

Najveća evropska ekonomija sada očekuje da će udeo duga u BDP-u biti 81,1 posto za 2011, što je 2,6 posto manje od prethodnih prognoza.

Inače, "FMS Wertmanagement", banka za problematičnu imovinu, uspostavljena je nakon što je HRE nacionalizovan 2009. godine.

(B92)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.