Izvor: B92, 15.Jan.2016, 15:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nemački sud ponovo popustio Etihadu
Zajedno sa ostalih 50 odobrenih kod-šer letova sa Er Berlinom, 76 od 81 letova sada ima konačno odobrenje, što je 94 procenta od ukupnog broja kod-šer letova.
Etihad ervejz je pozdravio odluku Višeg administrativnog suda u Lineburgu kojom se preinačuje ranija presuda i dozvoljava toj avio-kompaniji da nastavi u Nemačkoj da obavlja 26 od ukupno 31 kod-šer leta sa Er Berlinom tokom cele zimske sezone, koja se završava 26. marta.
Reč je konačnoj presudi u sporu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u vezi sa kod-šer letovima Etihada i Er Berlina, po kojoj je 26 od ukupno 31 leta zakonito, saopštio je Etihad, koji je i strateški partner Er Srbije.
Zajedno sa ostalih 50 odobrenih kod-šer letova sa Er Berlinom, 76 od 81 letova sada ima konačno odobrenje, što je 94 procenta od ukupnog broja kod-šer letova za koje je podnet zahtev.
Preostalih pet kod-šer letova se odnose na linije u domaćem avio-saobraćaju u Nemačkoj.
Prema sudskoj interpretaciji Sporazuma o vazdušnom saobraćaju između Ujedinjenih Arapskih Emirata i Nemačke, Etihad ervejz će moći da nastavi sa kod-šer letovima i po završetku zimske sezone.
"Zadovoljni smo odlukom koja potvrđuje 94 procenta kod-šer letova Etihad ervejza. Ova odluka je pobeda za korisnike usluga i konkurenciju u Nemačkoj", rekao je predsednik i generalni direktor Etihad ervejza Džejms Hogan.
Etihad će, kako je rekao, ostati snažno posvećen svom strateškom partneru Er Berlinu i udvostručiti napore da obezbedi snažnu konkurentsku alternativu dominantnoj nemačkoj aviokompaniji Lufthansa.
Preinačena odluka – dozvoljeni kod-šer letovi Etihad ervejzu i Er Berlinu
Izvor: TangoSix.rs, 15.Jan.2016
Viši administrativni sud u Lineburgu preinačio je ranije donetu presudu nemačkog suda i dozvolio Etihad ervejzu da nastavi sa 26 od ukupno 31 kod-šer leta sa Er Berlinom (Air Berlin) tokom cele zimske sezone – 26. marta, saopštio je bliskoistočni prevoznik..– Sud je doneo konačnu presudu...








