Nemačke kompanije zainteresovane za ulaganja u Srbiju

Izvor: Studio B, 01.Okt.2014, 17:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačke kompanije zainteresovane za ulaganja u Srbiju

Kompanije iz nemačke pokrajine Baden Virtemberg zainteresovane su da ulažu u oblast biomase, vetroenergije i rudarstva u Srbiji.

To su najavili ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić i ministar za Bundesrat, Evropu i međunarodne poslove pokrajine Baden Virtemberg Peter Fridrih.

Na sastanku je bilo reči o realizaciji projekata preciscavanja otpadnih voda u Staroj Pazovi, iskorišćenja vetroenergije u Srbiji, po uzoru na jedan vetropark u Makedoniji, kao >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << i o hidroenergiji, kaze Fridrih.

Antić dodaje da je konstatovano da ima puno prostora za zajedničke srpsko-nemačke projekte i da je značajno iskoristiti nemačka iskustva i nove tehnologije.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.