Izvor: B92, 09.Mar.2017, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nekad posrnuli gigant, sada pljušte narudžbine
Nekadašnji posrnuli drvni gigant iz Voćina u Hrvatskoj, pre par godina započeo je ponovno da radi, posla je više nego ikad, narudžbine stižu iz Evrope i sveta.
Drveni nosači u 15 svetskih i evropskih zemalja pokrivaju sportske dvorane i hale, a u fabrici kažu da bi ih bilo još više zemalja da nema saobraćajne izolovanosti dela zemlje u kojoj je fabrika.
''U kom god pravcu želimo da idemo, sat vremena nam minimalno treba samo do autoputa, onda još sat do nekog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << većeg grada“, kaže Dragiša Jarić, šef prodaje.
Ali, to ih nije sprečilo da pronađu nova tržišta i osiguraju dovoljno posla. Danas se radi u dve smene.
, piše Dnevnik.hr
''Za sada imamo 42 čoveka, planiramo da se širimo ako bude sve po nekim našim planovima prodaje“, kaže Jarić.
Nekada je ovde bilo 2.600 zaposlenih. Do te brojke teško je doći, ali svako novo radno mesto, za ovaj kraj znači skoro isto toliko.







