Izvor: S media, 20.Apr.2010, 00:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neće biti menjanja poreza
Ove godine u Srbiji neće biti ni povećanja ni smanjenja poreza, preneo je dnevni list "Blic" u sutrašnjem izdanju pozivajući se na kabinet srpskog premijera Mirka Cvetkovića i Ministarstvo finansija.
U kabinetu premijera Srbije Blicu je rečeno da će reforma poreskog sistema zavisiti od privrednog oporavka. U Vladi Srbije, kako prenosi Blic, slažu se da je Srbiji na srednji rok potrebna reforma poreskog sistema.
O reformi poreskog sistema Vlada će razgovarati >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kada na dnevnom redu bude budžet za 2011. godinu, rečeno je Blicu u kabinetu ministarke finansija Diane Dragutinović.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije Mladjan Dinkić rekao je prošle nedelje agenciji Beta da se u Vladi razmišlja o promeni poreske politike, ali da se stopa poreza na dodatu vrednost od 18 odsto sigurno neće povećavati.
Dinkić je kazao da podržava ideju Ministarstva finansija o poreskoj reformi i ocenio da bi bilo najbolje da se sa primenom krene od 1. januara 2011. godine.







