Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Nov.2015, 12:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Naučni kamion" od 16. do 20. novembra u Šapcu
Naučni kamion Centra za promociju nauke danas kreće na put kroz Srbiju, a prva stanica biće Šabac. Jedinstvena pokretna laboratorija, učionica i izložbeni prostor biće postavljen u naselju Letnjikovac do 20. novembra.
U ovom periodu u kamionu će se održavati radionice za decu posvećene Međunarodnoj godini svetlosti, a prisutni će, između ostalog, biti u prilici da naprave svoje spektroskope, kaže se u najavi.
Centar za promociju nauke predstaviće i novu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << izložbu "Spektri", koja će biti postavljena u samom kamionu i u prostorijama Centra za stručno usavršavanje u Šapcu.
U Kulturnom centru u Šapcu, tokom boravka Naučnog kamiona, biće organizovana dva predavanja, u ponedeljak i sredu, o superherojima nauke i o svetlosti. U petak, u 19 časova, u kamionu će biti organizovana tribina o životu izvan Zemlje.
Ulaz na predavanja i izložbu je slobodan, a sadržaj je podjednako zanimljiv i deci i odraslima.
Svečanost povodom početka rada kamiona biće održana danas u 12 časova i na njoj će govoriti gradonačelnik Šapca Nebojša Zelenović i direktor Centra za promociju nauke Nemanja Đorđević.
Naučni kamion osmišljen je tako da može da stigne u sve delove Srbije i približi nauku građanima kroz različite programe koji se u njemu održavaju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Šabac prva stanica naučnog kamiona
Izvor: Beta OMS, 16.Nov.2015
Naučni kamion, projekat Centra za promociju nauke, danas je stigao u Šabac, prvu stanicu na putu kroz Srbiju. Naučni kamion je jedinstvena pokretna laboratorija, učionica i izložbeni prostor, koji može da ugosti celo školsko odeljenje i da im pruži priliku da izbliza upoznaju mnoge naučne grane...










