Najviše srpskog oružja kupuje SAD

Izvor: B92, 10.Nov.2011, 13:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najviše srpskog oružja kupuje SAD

Beograd -- Ministarstvo ekonomije je tokom 2009. godine izdalo 360 dozvola za izvoz naoružanja i vojne opreme u ukupnoj vrednosti od oko 467 miliona dolara.

S druge strane, izdate su 182 dozvole za uvoz naoružanja i vojne opreme u ukupnoj vrednosti od 11,26 miliona dolara.

Prema Izveštaju o izvozu naoružanja na Zapadnom Balkanu, Srbija je najviše izvezla u SAD, Irak, Italiju i Belgiju, tako ove zemlje sačinjavaju oko 85 odsto ukupnog izvoza.

Naoružanje u Srbiju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uvezeno je iz Ruske federacije, Bosne i Hercegovine, Franucsk i Nemačke.

Podaci godišnjeg izveštaja o realizaciji spoljno-trgovinskog prometa ove vrste robe za 2009. godinu, koji je usvojen na sednici Vlade juna ove godine, Srbija je najviše izvozila oružje i automatsko naoružanje kalibra 12,7 mm.

Potom slede streljačko i lako oružje, kao i usluge remonta i održavanja oružanih sistema, potvrdila je načelnica Odeljenja za upravljanje industrijskim razvojem Ministarstva ekonomije Jasmina Roskić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.