Nafta će ove nedelje samo rasti?

Izvor: B92, 22.Dec.2014, 10:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nafta će ove nedelje samo rasti?

Terminske cene nafte su tokom današnjeg trgovanja u Aziji porasle, čime je nastavljen snažan oporavak cena registrovan krajem prošle nedelje.

Barel američke "lake" nafte (WTI) za isporuku u februaru poskupeo je na merkantilnoj berzi u Njujorku 79 centi na 57,92 dolara, dok je barel severnomorske nafte tipa "brent" za februarsku isporuku na tržištu u Londonu poskupeo 91 cent na 62,29 dolara, prenosi agencija Frans pres.

"Ne očekujemo da će WTI i 'brent' iskusiti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << novi pad ove nedelje", izjavio je investicioni analitičar singapurske kompanije "Filip fjučers", Danijel Ang.

Kako podseća francuska agencija, cena nafte je od juna pala za oko 50 odsto, dok je novembarska odluka Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK) da zadrži aktuelni nivo proizvodnje izvršila samo dodatni pritisak na tržište.

Podaci o američkim zalihama nafte koji će biti objavljeni u sredu će verovatno odrediti ovonedeljnu cenu nafte, ocenjuju analitičari.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Dalji oporavak cijena nafte

Izvor: Nezavisne Novine, 22.Dec.2014

NJUJORK - Terminske cijene nafte su tokom današnjeg trgovanja u Aziji porasle, čime je nastavljen snažan oporavak cijena registrovan krajem prošle nedelje...Barel američke "lake" nafte (WTI) za isporuku u februaru poskupio je na merkantilnoj berzi u Njujorku 79 centi na 57,92 dolara, dok je barel...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.