Na 31 km srpske pruge - sa 70 na 100km/h

Izvor: B92, 06.Nov.2017, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na 31 km srpske pruge - sa 70 na 100km/h

Beograd -- Infrastruktura železnice Srbije remontovala je 31 kilometar pruge Kraljevo-Čačak i brzinu vozova sa 70 povećala na 100 kilometara na sat.

Osim povećanja brzine vozova, povećana je i propusna moć pruge, a bezbednost železničkog saobraćaja podignuta je na viši nivo, nakon što je tokom leta bilo neophodno uvođenje većeg broja laganih vožnji između Kraljeva i Čačka.

Do sredine novembra biće popravljena i pruga na dva mosta na ovoj relaciji, nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čega će vozovi i preko njih moći da saobraćaju brzinom od 100 kilometara na sat.

Infrastruktura železnice Srbije je sopstvenim sredstvima i kadrovima tokom oktobra intenzivirala radove na poboljšanju tehničkog stanja pruga na većem broju mesta u Srbiji, kako bi se povećali brzine vozova, bezbednost saobraćaja i propusna moć pruga.

Tako je tokom proteklih mesec dana broj laganih vožnji na srpskim prugama zahvaljujući obavljenim radovima na njihovom održavanju smanjen ukupno za osamnaest, a njihova dužina smanjena je za oko šest i po kilometara.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Brzina vozova na relaciji Kraljevo-Čačak povećana sa 70 na 100 km/h

Izvor: Radio 021, 06.Nov.2017

Infrastruktura železnice Srbije remontovala je 31 kilometar pruge Kraljevo-Čačak i brzinu vozova sa 70 povećala na 100 kilometara na sat...Osim povećanja brzine vozova, povećana je i propusna moć pruge, a bezbednost železničkog saobraćaja podignuta je na viši nivo, nakon što je tokom leta...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.