NBS povlači pare iz Euroaksis banke

Izvor: B92, 21.Jun.2012, 18:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NBS povlači pare iz Euroaksis banke

Beograd -- Narodna banka Srbije namerava da povuče preostalih sedam miliona dolara deviznih rezervi koje drži u moskovskoj Euroaksis banci.

Narodna banka Srbije namerava da povuče preostalih sedam miliona dolara deviznih rezervi koje drži u moskovskoj Euroaksis banci.

"Od jeseni 2010. intenzivirana su naša nastojanja da se i preostali deo depozita podigne i da se taj račun zatvori te da se plasmani NBS u potpunosti dovedu u sklad sa najboljom svetskom praksom", rekao je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Šoškić.

O povlačenju depozita iz Euroaksis banke obavešteno je rukovodstvo te banke, a NBS, kako je naveo Šoškić, namerava da povlačenje depozita obavi dinamikom "koja neće ugroziti uspešno okončanje tog procesa".

Euroaksis banku u vreme sankcija uvedenih Srbiji osnovali su biznismeni bliski Slobodanu Miloševiću. Anketni odbor Skupštine Srbije je 2004. godine u sklopu provera trgovine elektičnom energjom proveravao i deponovanje deviznih rezervi NBS u toj banci.

Na pitanje da li vlasnici Euroaksis banke nastoje da zadrže bar deo deviznih rezervi NBS u toj banci, Šoškić je rekao da je "mandat NBS da postupa u skladu sa zakonom i u interesu naše zemlje".

"Nikakvi interesi pojedinaca ne mogu biti iznad interesa zemlje i oko toga ne može biti kompromisa. Kao i u svim dosadašnjim odlukama, naš cilj je dugoročno očuvanje makroekonomske i finansijske stabilnosti Srbije, kao zakonom definisana obaveza NBS u interesu građana i privrede naše zemlje", naglasio je Šoškić.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

NBS povlači novac iz Euroaksis banke

Izvor: Akter, 21.Jun.2012

Narodna banka Srbije namerava da povuče preostalih sedam miliona dolara deviznih rezervi koje drži u moskovskoj Euroaksis banci

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.