Izvor: B92, 17.Jun.2016, 13:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mubadala hoće da kopa škriljce u Rusiji
Mubadala fond iz UAE zainteresovan je za projekte eksploatacije uljnih škriljaca u Rusiji, ali i za saradnju sa Gaspromnjeftom.
To je izjavio ruski ministar za prirodne resurse i životnu sredinu Sergej Donskoj.
"Oni su zainteresovani za projekte eksploatacije uljnih škriljaca", rekao je Donskoj na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu, dodajući da je taj fond izrazio i zainteresovanost za saradnju sa Gaspromnjeftom, prenosi ruska agencija Tas s.
Mubadala fond, osnovan 2002. godine, zapravo je državni fond Ujedinjenih Arapskih Emirata koji ima za cilj strateško investiranje u različite industrije.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.













