Izvor: S media, 14.Feb.2013, 12:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mrkonjić: Putarina neće poskupeti

Sva javna preduzeća, smatra Mrkonjić, nedostatak novca ne treba da rešavaju samo povećanjem cena usluga, preko grbače građana, već bi morali da povedu računa o svakom utrošenom dinaru, odnosno da maksimalno racionalizuju troškove.

Potpuno razumemem situaciju u kojoj su "Putevi Srbije", da je malo novca za održavanje saobraćajnica, ali za taj problem moramo da nađemo drugo rešenje, navodi Mrkonjić.

"Tačno je i to da se od 2008. godine nije menjao cenovnik na >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << naplatnim rampama. Ali, u ovom trenutku nema ni govora o poskupljenju putarine. Srbija po cenama mora da bude konkurentna u odnosu na alternativne putne pravce, posebno sada kada Rumuni i Bugari najavljuju završetak mosta na Koridoru 4. Poskupljenje putarine navelo bi vozila u tranzitu da zaobilaze Srbiju", navodi Mrkonjić.

Izvor:Novosti, S media foto:BETA PHOTO/NENAD PETROVIC/DS

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.