Možemo mnogo da naučimo iz iskustva Rusije

Izvor: B92, 20.Okt.2017, 12:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Možemo mnogo da naučimo iz iskustva Rusije"

Beograd -- Ekonomski odnosi Srbije i Rusije kreću uzlaznom putanjom, ocenili su ministar za inovacije Nenad Popović i ambasador Ruske Federacije Aleksandar Čepurin.

Oni su se, kako je saopšteno iz kabineta ministra za inovacije i tehnološki razvoj, sastali kako bi razgovarali o politički i ekonomskim odnosima dve zemlje.

Popović je istakao da posebno veliki potencijal za rast u odnosima Srbije i Rusije imaju inovacije i tehnološki razvoj.

Prema njegovom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mišljenju Rusija je jedna od zemalja koja je najdalje odmakla u razvoju digitalne ekonomije, a posebno u digitalizaciji javne uprave.

"Možemo mnogo da naučimo iz iskustava Rusije o digitalizaciji javne uprave", naveo je Popović.

On je dodao da se nedavno sreo sa čelnicima Moskve koji su izrazili spremnost da pomognu Beogradu i drugim gradovima u Srbiji u primeni inovacija i razvoju koncepta "pametnih gradova".
Pogledaj vesti o: Ambasador Rusije

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.