Izvor: B92, 02.Sep.2008, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mol nudi 2.800 kuna za akciju Ine
Zagreb -- Hrvatska agencija za nadzor finansijskih usluga (Hanfa) odobrila je Molu objavljivanje javne ponude za preuzimanje Ine.
Mađarski Mol nudi 2.800 kuna (388,8 evra) po akciji Ine, a Hanfa je utvrdila da je to cena koja je u skladu sa odredbama Zakona o preuzimanju akcionarskih društava. Sa druge strane, analitičari u Hrvatskoj ovu ponudu ocenjuju preniskom.
Prema potvrdi Zagrebačke berze dostavljenoj uz ponudu, prosečna cena akcije Ine, izračunata >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u skladu sa Zakonom na bazi prosečne cene na Berzi u poslednja tri meseca pre ponude za preuzimanje, jeste 2.573,34 kune (357,4 evra).
Za preostalih nešto više od tri miliona akcija Ine s pravom glasa, prema nezvaničnim procenama, Mol treba da osigura više od 8,4 milijarde kuna (1,16 milijardi evra).
Mol je, shodno Zakonu o preuzimanju, obavezan da prijavi ponudu za preuzimanje u roku od sedam dana od dana prijema rešenja Hanfe kojim mu je odobreno objavljivanje ponude.
Prema odredbama Zakona, konkurentsku ponudu treća kompanija može da objavi najkasnije deset dana pre isteka roka od 28 dana, koliko traje prva ponuda.





