Mihajlović: Ne može sve da bude 100% realizovano

Izvor: B92, 09.Jun.2016, 10:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mihajlović: Ne može sve da bude 100% realizovano

Beograd -- Potpredsednica vlade Zorana Mihajlović je izrazila očekivanje da će i četvrta revizija aranžmana sa MMF-om biti uspešna zbog rezultata u prethodne dve godine.

"Ne smunjam da ćemo mi naći zajednički jezik i da će ta revizija biti uspešna, pošto postoje zajednički interesi da učnimo bržim reforme koje sprovodimo", rekla je Mihajlović.

On je odgovorila na pitanje novinara da li očekuje da će i ova revizija biti pozitivna kao i prethodne pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << MMF kaže da se kasni u racionalizaciji javnog sektora i da nema uslova za povećanje plata i penzija ove i naredne godine.

Mihajlović ističe da je vlada pokazala da hoće reforme i da imamo određene rezultate.

"Ne mogu svi rezultati da budu baš 100 odsto da budu realizovani, jer se dese neke objektivne okolnosti, imali smo izbore i mesec ili dva se pravi razlika. Ne postoji sednica vlade na kojoj nije razgovarano o racionalizaciji javnog sektora"”, kazala je Mihajlović u hotelu Kraun plaza gde se održava drugi Srpski kongres puteva.

Ona verujem da ćemo to sigurno relizovati i da će u narednom periodu pod tačkom 1 biti reforma javnih preduzeća.

"Tu ubrajam i železnice, jedan deo smo uradili i sada nastavljamo i mislim da će to biti uspešno. To je dobro za našu ekonomiju"”, navela je Mihajlović.

Ona je dodala da se i po rezultatima pokazalo da je to ono što donosi rezultat.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Mihajlović: Očekujem pozitivnu ocenu misije MMF-a

Izvor: Blic, 09.Jun.2016

Potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović izjavila je danas da očekuje da bude uspešna četvrta revizija tekućeg aranžamana Srbije sa Međunarodnim monetranim fondom jer postoji zajednički interes da reforme koje se sprovode budu efikasnije i brže...Ona je novinarima rekla da je Vlada Srbije u prethodne...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.