Marina Dorćol duguje Gradu 15 mil €

Izvor: B92, 13.Sep.2014, 12:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marina Dorćol duguje Gradu 15 mil €

Na teritoriji Beograda ima oko 500 građevinskih parcela, gde su investitori najavili ili počeli da grade, a onda zbog nedostatka novca, prekinuli radove.

Najveći broj njih nije izmirio svoju obavezu po osnovu naknade za uređivanje građevinskog zemljišta, pa tako gradu 109 kompanija duguje 12,55 milijardi dinara. Ili više od 100 miliona evra.

Na osnovu podataka Direkcije za građevinsko zemljište, najveći dužnik po ovom osnovu je „Marina Dorćol d.o.o.“, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koja mora da isplati čak 1,7 milijardi dinara.

Za osam prethodnih godina, na veoma atraktivnom zemljištu, nije ni cigla postavljena. Čak je skinuta i ograda sa nesuđenog gradilišta.

Podsećamo, rešenjem iz 2006. godine, investitoru „Engel marina Dorćol“ d.o.o. dodeljeno je u zakup na 99 godina 2,5 hektara građevinskog zemljišta, kako bi ovaj deo priobalja dobio svoju utvrdu, ali i stambeno-poslovni kompleks od 76.000 kvadrata.

Čak ni promena prvobitnih vlasnika, pre četiri godine, nije dovela nijedan radnički šlem na ovu ekskluzivnu lokaciju.

Slična, napuštena ili zapuštena gradilišta jesu u Rajićevoj, bivša zgrada „Beka“, tri parcele u Kneza Miloša, hotel „Jugoslavija“, plac u Kralja Milana, „Stankomove“ zgrade na Ceraku, plac za Akademiju na Novom Beogradu pored auto-puta... Među večitim gradilištima je i zgrada „Rada“ na Novom Beogradu.

Prema rečima gradskog menadžera Gorana Vesića, grad sa Direkcijom pokušava da pronađe rešenje, kako da od „malih“ i „velikih“ investitora naplate potraživanja.

"Sa kompanijama koje grade, pronaći ćemo modalitet, kako da im se omogući reprogram, možda i neki otpis, kao i rok u kom bi trebalo da počnu izgradnju", rekao je Vesić.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.