Makedonski slatkiši sve popularniji

Izvor: B92, 17.Jun.2014, 18:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Makedonski slatkiši sve popularniji

Skoplje -- Devizni priliv Makedonije od izvoza konditorskih proizvoda iznosio je prošle godine 34,1 milion dolara.

To je rast od 19 odsto u odnosu na prethodnu godinu, ili za 2,8 puta više nego 2000. godine, prema podacima Privredne komore Makedonije.

Jedna trećina od ukupnog makedonskog izvoza konditorskih proizvoda plasira se na srpsko tržište, prenosi portal Večer.mk.

Kako se dodaje, izvoz ovih proizvoda je u 2013. godini dostigao 13.220 tona, što je rast >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od preko 120 procenata u poređenju s rastom koji je makedonska industrija zabeležila 2005. godine.

Inače, konditorska kompanija Makprogres je u prvih pet meseci ove godine zabeležila rekorden rast izvoza od 28 odsto.

Kompanija Makrpogres iz Vinice, sa 400 zaposlenih, prošle godine je izbila na prvo mesto na listi najvećih makedonskih izvoznika u prehrambenoj industriji, tako što je izvozom u više od 40 država ostvarila 44 ošto ukupnog izvoza konditorskih proizvoda Makedonije, navodi se u tekstu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Izvoz makedonske konditorske industrije povećan za 19 odsto

Izvor: Capital.ba, 17.Jun.2014

SKOPLJE, Devizni priliv Makedonije od izvoza konditorskih proizvoda iznosio je prošle godine 34,1 milion dolara, što je rast od 19 odsto u odnosu na prethodnu godinu, ili za 2,8 puta ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.