Majkrosoftova basnoslovna ponuda predmet istrage u Britaniji

Izvor: B92, 06.Jul.2022, 21:20

Majkrosoftova basnoslovna ponuda predmet istrage u Britaniji

Ponuda Majkrosofta vredna 68,7 milijardi dolara za kupovinu proizvođača video igara Activision Blizzard predmet je istrage u Velikoj Britaniji.

To je danas objavilo regulatorno telo Uprava za konkurenciju i tržišta (CMA), prenosi Agencija Anadolija (AA).

Britanska agencija za zaštitu konkurencije navela je u saopštenju da razmatra da li bi spajanje "rezultiralo značajnim smanjenjem konkurencije" na bilo kojem tržištu u državi.

Navodi se također da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će istraga također razmotriti "može li ugovor naštetiti konkurenciji i dovesti do lošijih ishoda za potrošače - na primer, kroz više cene, niži kvalitet ili smanjen izbor."

CMA je 1. septembar odredio kao krajnji rok za prvu fazu odluke i pozvao relevantne i treće strane da ponude komentare o dogovoru između 6. i 20. jula.

Kompanija Activision Blizzard ima popularne franšize video igrica kao što su Call of Duty, Guitar Hero, Warcraft i Candy Crush, podseća AA.

Activision Blizzard je američka holding kompanija za video igre sa sedištem u Santa Monici u Kaliforniji. Osnovana je u julu 2008. godine spajanjem Activision Inc. i Vivendi Games.

Od marta 2018. godine ovo je najveća kompanija za igre u Americi i Evropi prema prihodima i tržišnoj kapitalizaciji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.