Izvor: B92, 13.Mar.2016, 14:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MOL rekordno, uprkos teškoj godini
Beograd -- Mađarska naftna MOL Grupa ostvarila je rekordan profit pre oprezivanja, kamata i amortizacije od 2,5 milijardi dolara u 2015. godini.
Ostvarena dobit je premašila postavljeni cilj za prošlu godinu od 2,2 milijarde dolara, i za 13 odsto je veća od profita zabeleženog 2014. godine, uprkos teškoj godini za naftnu industriju, saopšteno je iz te kompanije.
MOL Srbija je, kako se navodi u saopštenju dostavljenom Tanjugu, prošle godine takođe ostvarila rekordno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << visok profit od preko 5,0 miliona evra, praćen povećanjem prodaje na malo i veliko od preko 5,0 procenata.
Kompanija je u Srbiji otvorila lani sedam novih servisnih stanica, uz novi maloprodajni poslovni model. MOL-ova Fresh Corner maloprodajna strategija, započeta u 2015. godini, prisutna je u Srbiji na pet servisnih stanica.
Prošle godine su u veleprodaji takođe razvijeni novi poslovni segmenti - pored prodaje tradicionalno visokokvalitetnog dizela i benzina, MOL Srbija nudi kupcima tečni naftni gas, kerozin, maziva i bitumen.
"Naša strategija je u 2016. usmerena na dalje povećanje udela na tržištu, održavanje dobrog odnosa sa kupacima, uz očuvanje MOL brenda kao sinonima za visok kvalitet u Srbiji", navodi se u saopštenju.










