Izvor: B92, 24.Mar.2014, 17:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kupite nameštaj namenjen Čaušeskuu
Bukurešt -- Kompanija IMAR stavila je na aukciju luksuzni nameštaj koji je bio namenjen nekadašnjem rumunskom diktatoru Nikolau Čaušeskuu.
Pre dvadeset i pet godina, politbiro rumunske Komunističke partije naručio je nameštaj od ružinog, trešnjinog i orahovog drveta kao rođendanski poklon bivšem diktatoru.
Nikolae Čaušesku nikada, međutim, nije dobio poklon. Streljan je zajedno sa svojom suprugom Elenom tokom antikomunističke pobune u decembru 1989, mesec dana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre svog 72. rođendana.
Kompanija IMAR, koja pravi nameštaj još od 1890. - pravila je nameštaj i za nekoliko rumunskih suverena, stavila je na aukciju Čaušeskuove nesuđene fotelje, stolove i stolice, teške tri tone, na čijoj je izradi svojevremeno rađeno osam meseci.
Kako prenosi agencija AP, početna cena "diktatorskog" nameštaja je 50.000 evra.
Marijan Gusatu, generalni menadžer IMAR-a, izjavio je danas da se kompanija odlučila na ovaj koraj jer je na ivici bankrotstva.
Na prodaju nameštaj namenjen Čaušeskuu
Izvor: Radio 021, 24.Mar.2014
Kompanija IMAR stavila je na aukciju luksuzni nameštaj koji je bio namenjen nekadašnjem rumunskom diktatoru Nikolau Čaušeskuu.






