Izvor: B92, Tanjug, 12.Nov.2010, 09:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kosor sa MMF o merama za oporavak
Zagreb -- Hrvatska premijerka Jadranka Kosor je delegaciji Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) prenela ključne ciljeve Vlade na stvaranju uslova za privredni oporavak.
Premijerka Kosor je iznela da oporavak privrede i privredni rast je moguć uz primenu mera za smanjivanje neporeskih davanja, pokretanje novog investicionog ciklusa kroz 30-tak projekata i mere podrške privredi, ali racionalizaciju i ubrzano sprovođenje reformi pravosuđa, zdravstva, penzionog osiguranja i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << državne i lokalne uprave.
Kosor je istakla da rashodi u budžetu za narednu godinu neće povećavati i da će Hrvatska po prvi put doneti Zakon o fiskalnoj odgovornosti, a da je osnovna namera takvog programa stvaranje konkurentne privrede koja bi omogućila bolji i kvalitetniji život na principima stabilnosti i održivosti.
Šef Misije MMF Zuzana Murgašova dala je podršku programu vlade Hrvatske i dodala da se "već sada vide neki od efekata sprovedenih mera, ali treba biti uporan u njegovom sprovođenju".
"Iako su, kratkoročno gledano, reforme teške, u budućnosti će, pre svega, omogućiti jačanje privrede i bolji standard građana", istakla je Murgašova.
Murgašdova se posebno osvrnula na zamrzavanje budžetskih rashoda u naredne dve godine i donošenje Zakona o fiskalnoj odgovornosti.











