Izvor: B92, Tanjug, 25.Feb.2010, 10:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kosor: U energetiku 15 mlrd. evra
Budimpešta -- Hrvatska premijerka Jadranka Kosor kaže da je Hrvatska predvidela ulaganja od 15 milijardi evra u energetski sektor do 2020. godine.
Ona je ocenila da Hrvatska postaje jedan od važnijih energetskih faktora u ovom delu Evrope i da je u energetskom smislu njena zemlja "28 evropska članica".
„Naša energetska strategija je predvidela ulaganja od 15 milijardi evra do 2020. godine, među kojima su ulaganja u obnovljive izvore energije, između >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ostalog u elektrane na vetar i u druge izvore obnovljive energije", istakla je hrvatska premijerka.
Kosor je najavila da će uskoro da otputuje u Moskvu, gde će razgovarati o gasovodu prema Mađarskoj, ali ipak nije odgovorila na pitanje da li će Hrvatska potpisati pristup Južnom toku.
Ulaganja od 15 milijardi evra do 2020. godine
Izvor: Capital.ba, 25.Feb.2010
BUDIMPEŠTA, Hrvatska premijerka Jadranka Kosor izjavila je juče na energetskom samitu u Budimpešti da je Hrvatska predvidjela ulaganja od 15 milijardi evra u taj sektor do 2020. godine. Obraćajući se novinarima na početku Samita, ona je ocijenila da Hrvatska postaje jedan od važnijih energetskih...






