Kosor: U energetiku 15 mlrd. evra

Izvor: B92, Tanjug, 25.Feb.2010, 10:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kosor: U energetiku 15 mlrd. evra

Budimpešta -- Hrvatska premijerka Jadranka Kosor kaže da je Hrvatska predvidela ulaganja od 15 milijardi evra u energetski sektor do 2020. godine.

Ona je ocenila da Hrvatska postaje jedan od važnijih energetskih faktora u ovom delu Evrope i da je u energetskom smislu njena zemlja "28 evropska članica".

„Naša energetska strategija je predvidela ulaganja od 15 milijardi evra do 2020. godine, među kojima su ulaganja u obnovljive izvore energije, između >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ostalog u elektrane na vetar i u druge izvore obnovljive energije", istakla je hrvatska premijerka.

Kosor je najavila da će uskoro da otputuje u Moskvu, gde će razgovarati o gasovodu prema Mađarskoj, ali ipak nije odgovorila na pitanje da li će Hrvatska potpisati pristup Južnom toku.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ulaganja od 15 milijardi evra do 2020. godine

Izvor: Capital.ba, 25.Feb.2010

BUDIMPEŠTA, Hrvatska premijerka Jadranka Kosor izjavila je juče na energetskom samitu u Budimpešti da je Hrvatska predvidjela ulaganja od 15 milijardi evra u taj sektor do 2020. godine. Obraćajući se novinarima na početku Samita, ona je ocijenila da Hrvatska postaje jedan od važnijih energetskih...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.