Izvor: B92, 06.Feb.2009, 18:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Konstituisanje Ekonomskog saveta

Beograd -- Konstitutivni sastanak Ekonomskog saveta premijera Mirka Cvetkovića održan je danas u Vladi Srbije.

Premijer Srbije Mirko Cvetković održao je sa članovima Ekonomskog saveta prvi konstitutivni sastanak na kom su razmatrani dometi državnog intervencionizma u funkciji ublažavanja posledica svetske ekonomske krize na Srbiju, saopšteno je iz Vlade.

Zaključeno je da je u uslovima krize neophodna intervencija države, ali da se mora voditi računa o tome >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da se ne naruši tržišni model privređivanja i da se ne uspore reforme važne za proces evropskih integracija.

Savet je konstatovao da ovakav model primenjuju i druge zemlje koje su suočene sa krizom.

Preporučuje se da se država najviše angažuje na izgradnji infrastrukture, koja ima višestruki pozitivan efekat na privrednu aktivnost i zaposlenost.

Savet je takođe preporučio da se intezivira dodatno povlačenje sredstava iz stranih izvora što bi doprinelo makroekonomskoj stabilnosti zemlje.

Članovi Saveta smatraju da moraju da se ubrzaju svi postupci kojima će se aktivirati već odobrena kreditna sredstva iz inostranstva namenjena ne samo infrastrukturi već i razvoju malih i srednjih preduzeća.

Članovi Ekonomskog saveta predsednika Vlade su ugledni ekonomski stručnjaci u Srbiji: Milojko Arsić, Jurij Bajec, Boško Živković, Stojan Stamenković i Dejan Šoškić.

Savet će osim pet stalnih članova imati i prošireni sastav koji bi činili privrednici, bankari i ekonomski stručnjaci.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Konstituisanje Ekonomskog saveta

Izvor: RTV Pink, 06.Feb.2009

Glavna tema - ekonomska kriza. . . U Vladi Srbije danas će biti. održan konstitutivni sastanak Ekonomskog saveta srpskog premijera. Mirka Cvetkovića. .

Nastavak na RTV Pink...

Prvi sastanak Ekonomskog saveta premijera Srbije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Feb.2009

BEOGRAD - U Vladi Srbije danas će biti održan konstitutivni sastanak Ekonomskog saveta srpskog premijera Mirka Cvetkovića...Kako je saopštila Kancelarija Vlade za saradnju sa medijima, na sastanku će biti razmatrani dometi državnog intervencionizma u funkciji ublažavanja posledica svetske ekonomske...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Intervencija države uz poštovanje tržišnih principa

Izvor: Danas, 06.Feb.2009

Predsednik Vlade Republike Srbije Mirko Cvetković održao je juče prvi konstitutivni sastanak sa članovima Ekonomskog saveta na kojem su razmatrani dometi državnog intervencionizma usmereni ka ublažavanju posledica svetske ekonomske krize na Srbiju, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.