
Izvor: NoviMagazin.rs, 28.Nov.2019, 12:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kompanija Janfeng otvarila fabriku u Kragujevcu
Kineska kompanija Janfeng (Yanfeng) automotive interiors, svetski lider u oblasti automobilskih enterijera, otvorila je fabriku u Kragujevcu.
Pogon se prostire na 18.500 kvadratnih metara i planirano je da u njemu u početku radi 200 ljudi.
Sedište kompanije je u Šangaju, a ima oko 110 proizvodnih pogona i tehničkih centara u 20 zemalja i više od 32.000 zaposlenih.
Otvaranju fabrike u Kragujevcu, koja će biti prva te kompanije u Srbiji, prisustvovao je >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << predsednik Srbije Aleksandar Vućić.
On je čestitao radnicima koji danas počinju da rade i izrazio uverenje da će pre kraja sledeće godine biti 400 zaposlenih, odnosno oko 800 zaposlenih do 2023. godine.
Foto: Beta/Predsedništvo Srbije/Dimitrije Goll
"Srbija prvi put od kada se meri nivo nezaposlenosti ima manje od 10 odsto nezaposlenih, odnosno 9,5 odsto, i ja čestitam ljudima koji su dokazali da strpljivošću i marljivošću možemo da izvučemo zemlju iz krize", rekao je on i dodao da je cilj da se nezaposlenost spusti na nivo EU od šest do 6,5 odsto.
Vučić je pozvao i druge strane investitore da ulažu u Srbiji i rekao da će zahvaljujući dualnom obrazavanju Srbija moći u budućnosti da ponudi dovoljno obrazovane i kvalifikovane radne snage.
Pogledaj vesti o: Kragujevac