Izvor: B92, 21.Avg.2012, 14:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Komiko oil odgovorio na tužbu
Beograd -- Kompanija "Komiko oil" podnela je danas sudu odgovor na tužbu grada Smedereva, rekao je zamenik direktora "Komiko oila" Rade Radivojević.
Grad Smederevo je, ranije zatražio raskid ugovora o izdavanja u zakup zemljišta za izgradnju rafinerije sa tim američko-holandskim konzorcijumom.
"Komiko oil" je u zakonskom roku predao odgovor na tužbu, jer da nismo, to bi faktički značilo da priznajemo da smo krivi i da je tužba koja je podneta protiv nas osnovana, rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Radivojević.
On je izrazio uverenje da će "Komiko", činjenicama i dokumentima koji su podneti u okviru odgovora na tužbu gradu Smederevu, dokazati da je tužba protiv te kompanije neosnovana.
Početak sudskog postupka se očekuje za 30 dana i ako presuda bude pozitivna za nas, "Komiko" će nastaviti sa planiranom investicijom u rafineriju u Smederevo ili u suprotnom tražiti zaštitu svojih prava na zakonit način, rekao je Radivojević.
Javni pravobranilac u Smederevu podneo je 10. jula tužbu za raskid ugovora Privrednom sudu u Požarevcu protiv kompanije "Komiko oil", jer nije uplatila u predvidjenom roku 652 miliona dinara za zakup zemljišta za gradnju rafinerije nafte u tom gradu.
Posle isteka zakonskog roka od 60 dana, 26. juna, javni pravobranilac je poslao opomenu kompaniji "Komiko oil" da u roku od osam dana uplate novac.
Taj rok je istekao 4. jula, a pošto kompanija nije uplatila novac za zakup zemljišta ni posle opomene javnog pravobranioca, usledila je tužba sudu.Pregovori o dobijanju zemljišta u zakup za izgradnju rafinerije trajali su oko tri godine.
"Komiko oil" je najavio da će u rafineriju u Smederevu uložiti 250 miliona dolara i da će je izgraditi za tri godine i otvoriti oko 700 radnih mesta.




