Kina: Adidas otvara 2.500 radnji

Izvor: B92, 18.Nov.2010, 09:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina: Adidas otvara 2.500 radnji

Frankfurt/Šangaj -- Kompanija Adidas planira agresivnu ekspanziju u Kini, koja će obuhvatiti otvaranje 2.500 prodavnica u manjim gradovima do 2015. godine.

Generalni direktor kompanije Herbert Hajner je naveo da Adidas želi da zauzme vodeću poziciju na kineskom tržištu, a već naredne godine drugo mesto. Sada je na trećem, iza američkog rivala Najka i kineskog konkurenta Li Ninga.

Adidas je protekle sedmice predstavio novi poslovni plan, koji u narednih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pet godina računa sa snažnim rastom prometa. Krajnjii cilj je prestizanje Najka i osvajanje prvog mesta na svetskom tržištu sportske opreme.

Početkom meseca firma je objavila da je u trećem tromesečju ove godine povećala čistu dobit za 25 odsto na godišnjem nivou, na 266 miliona evra, zahvaljujući potražnji za fudbalskom opremom i obnovljenom rastu aktivnosti u Kini, prenele su agencije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.