Izvor: B92, 12.Jul.2012, 18:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Junajtid erlajns kupuje 150 Boinga
Čikago -- Američki avioprevoznik Junajtid erlajns najavio je ogromnu porudžbinu od 150 aviona od kompanije Boing, u ukupnoj vrednosti od oko 14,7 milijardi dolara.
U saopštenju se navodi da su poručeni avioni boing 737, koji je najprodavaniji putnički avion na svetu, kao i da će oni biti isporučeni do 2022. godine.
Junajtid i Boing značajno su sarađivali u prošlosti.
Mi smo oduševljeni što je Junajtid izabrao model 737 za svoju buduću flotu, čime je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << naša saradnja obnovljena na još nekoliko decenija, izjavio je direktor odeljenja Boing komercijalni avioni.
Predsednik upravnog odbora i izvršni direktor Junajtida, Džef Smajsek, izjavio je da potrošači sada mogu da očekuju "modernije karakteristike" aviona, dok će taj avioprevoznik imati koristi od manje potrošnje goriva.






