Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Jan.2009, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Jedinstvo" iz Kikinde čeka privatizaciju
KIKINDA - Društveno poljoprivredno preduzeće „Jedinstvo" uskoro dobija privatnog gazdu. Tako će se okončati privatizacija jedinog preostalog kikindskog društvenog gazdinstva, koje je godinama odolevalo neminovnom svojinskom prestrojavanju, ali i beležilo veoma dobre poslovne rezultate.
Agencija za privatizaciju za 13. februar zakazala je aukcijsku prodaju 70 odsto društvenog kapitala „Jedinstva", čija je početna cena 129,7 miliona dinara, javljaju "Večernje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << novosti".
Sama činjenica da je ukupna vrednost tog kapitala 545 miliona dinara dovoljan je razlog za veliko zanimanje potencijalnih kupaca za ovu akviziciju. Gazdinstvo, inače, raspolaže vlasništvom oko 1.300 hektara oranica i isto toliko državne zemlje uzete u zakup.
U njegovom vlasništvu je i najveći deo svinjogojske farme na gazdinstvu „Oluš„. Tu je i atraktivno zdanje u kojem je smeštena uprava, zatim mašinska radionica, zavidan mašinski park.
„Jednistvo" je već decenijama slovilo kao jedno od najnaprednijih i najuspešnijih društvenih poljoprivrednih gazdinstava u severnom Banatu. Domaćinski se uvek poslovalo, dok su zaposleni solidno zarađivali. Sada, međutim, ipak sa zebnjom i pritajenim željama iščekuju novog gazdu. Na platnom spisku je 167, od kojih će neki sigurno biti višak. Prekobrojnima će biti ponuđena otpremnina za dobrovoljni odlazak.
Milan Ševo je sigurno kikindski rekorder nad rekorderima po direktorskom stažu. U čelnu fotelju „Jedinstva" seo je daleke 1974. godine i u njoj će se zadržati još malo, jer odlazi u penziju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...














