Jad i glad, a banka im umesto 3mlrd dala samo 865$

Izvor: B92, 31.Maj.2017, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jad i glad, a banka im umesto 3mlrd dala samo 865$

U Venecueli su prilično besni na Goldman saks, ljuti su zato što je ta investiciona banka kupila njihove državne obveznice.

Kako kažu, banka je iskoristila to što narod gladuje i profitirala jeftinom kupovinom.

Goldman saks je potvrdio da je kupio obveznice Venecuele. Kako prenose mediji, navodno su za to platili samo 865 dolara, a nekada su te obveznice vredele 2, 8 milijardi. Drugim rečima, imali su ogroman popust.

Goldman saks je branio svoju akciju, kažu da su se samo nadali da će pomoći građanima Venecuele.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.