Interesovanje Azerbejdžana za ulaganje u Srbiji

Izvor: RTS, 26.Sep.2016, 16:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Interesovanje Azerbejdžana za ulaganje u Srbiji

Ministar privrede Goran Knežević je u razgovoru s ambasadorom Azerbejdžana Eldarom Hasanovim u Beogradu istakao da je došlo vreme za bolje ekonomske odnose dve zemlje.
Na sastanku je istaknuto da postoje izuzetni bilateralni odnosi i decenijsko prijateljstvo Srbije i Azerbejdžana, saopštilo je Ministarstvo privrede.
Prema Kneževićevoj oceni, saradnja dve zemlje može biti unapređena u grinfild >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << investicijama, privatizaciji preostalih preduzeća i aktiviranjem mehanizama javno-privatnog partnerstva.
Najavljeno je da će na proleće biti organizovan poslovni forum Srbije i Azerbejdžana koji bi značajno doprineo boljim rezultatima u ekonomskoj saradnji.
Ambasador Hasanov je potvrdio da postoji zainteresovanost azerbejdžanskih kompanija za učešće u investicionim projektima u Srbiji i uveren je da će primera dobre ekonomske saradnje biti sve više u budućnosti, kao što je to slučaj sa izgradnjom Koridora 11, navodi se u saopštenju Ministarstva privrede Srbije.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.