I preduzeća iz Srpske rade za Fijat

Izvor: B92, Tanjug, 15.Maj.2010, 12:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I preduzeća iz Srpske rade za Fijat

Kragujevac -- Postoji mogućnost da nekoliko preduzeća iz Republike Srpske proizvode delove za fabriku Fijat automobili Srbija (FAS) u Kragujevcu.

Nekoliko preduzeća i Privredna komora Republike Srpske učestvovaće na Međunarodnom sajmu proizvođača autokomponenti jugoistočne Evrope koji se u Kragujevcu održava od 19. do 21. maja.

Na tom sajmu pregovaraće se o tome da pet-šest preduzeća iz Republike Srpske, koja proizvode delove za automobilsku industriju, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << učestvuju u program razvoja fabrike Fijat automobili Srbija u Kragujevcu.

Onj e podsetio da je Republika Srpska prošle godine sa tom fabrikom potpisala ugovor o kupovini 300 automobila "punto", koje su građani u RS mogli da kupe za 5.999 evra, zato što je Vlada tog entiteta BiH subvencionisala kupovinu sa 1.000 evra i snosila troškove carine i carinske evidencije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.