Izvor: B92, 13.Nov.2014, 18:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I bankari "merkaju" Beograd na vodi
Beograd je jedna od najpoželjnijih investicionih destinacija u Evropi i postoji veliko interesovanje bankara za ulaganje u srpsku prestonicu.
Ovo je izjavio pomoćnik gradonačelnika Beograda Borko Milosavljević.
Kako se navodi u saopštenju Gradske uprave, Milosavljević i gradski menadžer Goran Vesić posetili su danas "Londonski siti" gde su razgovarali sa grupom investicionih bankara u vezi sa projektima koje Beograd planira da pokrene u 2015. godini.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Teme razgovora bili su projekti "Beograd na vodi", deponija u Vinči, četiri podzemne garaže, metro, fabrika otpadnih voda, koogeneracija u beogradskim toplanama i projekti energetske efikasnosti. Milosavljević je, nakon sastanka, rekao da je delegacija Beograda iskoristila priliku da, sa potencijalima gradskih projekata, upozna one koji odlučuju o investiranju.
"Pozvali smo ih da animiraju svoje klijente da učestvuju u njima, jer će proces biti transparentan", rekao je Milosavljević, piše u saopštenju.
Delegacija Beograda sutra završava posetu Londonu obilaskom Operativnog centra za upravljanje saobraćajem.

















