Izvor: B92, 14.Avg.2014, 21:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvati traže zaštitu od EK
Ministarstvo poljoprivrede Hrvatske zatražilo je da EK pripremi mere za saniranje posledica zabrane izvoza pojednih poljoprivrednih proizvoda u Rusku Federaciju
Ovakav zahtev, koji se pre svega odnosni na sektor mleka i mlečnih proizvoda i voća, hrvatski predstavnici su izneli na današnjem sastanku Upravljačkog odbora za zajedničku organizaciju tržišta poljoprivrednih proizvoda, na kojem su analizirani negativni efekti ruske zabrane uvoza pojedinih poljoprivrednih proizvoda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz EU u tu zemlju.
Ministarstvo poljoprivrede je ocenilo da će ta zabrana vrlo brzo uzrokovati neravnotežu na evropskom tržištu, koja će dovesti do ozbiljnih poremećaja u sektoru poljoprivrede i prehrambene industrije a, kako prenosi regionalni portal Seebiz,pre svega se može očekivati gomilanje proizvoda na tržištu EU.
Zaključi poljoprivrednih stručnjaka sa današnjeg Upravljačkog odbora za zajedničku organizaciju tržišta poljoprivrednih proizvoda biće početkom septembra upućeni Posebnom odboru za poljoprivredu, a potom i na Veće ministara poljoprivrede i ribarstva EU.
Ujedno je najavljen i sastanak Veća za prehrambenu industriju, na kome bi se razmotrili svi potencijalni problemi koji se očekuju zbog ove zabrane.






