Izvor: B92, Tanjug, 30.Mar.2010, 10:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvati novi vlasnici Paraćinke
Paraćin -- Hrvatska fabrika konditorskih proizvoda Akvarijus će najverovatnije biti većinski vlasnik preduzeća Paraćinka iz Paraćina koje trenutno nema gazdu.
Ovaj posao trebao bi da se okonča do sredine ove godine, a pregovori o preuzimanju, između menadžmenta Paraćinke i vlasnika hrvatskog Akvarijusa Siniše Škarice, su u toku.
Paraćinka zapošljava 285 radnika i za budućeg vlasnika, koji ima fabriku na Braču i robnu marku "helf", već proizvodi bombone, karamele i žvakaće gume.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.













