Hleb zbog struje ide na 70 dinara

Izvor: B92, 11.Mar.2011, 02:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hleb zbog struje ide na 70 dinara

Beograd -- Beli hleb T-500, poznatiji kao hleb "sava", do kraja aprila poskupeće na 70 dinara po vekni, poručuju pekari. Razlog za novo poskupljenje je nova cena struje.

Nova cena struje će, naime, početi da se primenjuje od 1. aprila. Pored struje uticaj na poskupljenje hleba imaće i očekivani rast cena pšenice i brašna.

Od poslednje korekcije cena hleba prošlo je svega dvadesetak dana. Tada je cena ove namirnice sa 44 korigovana na najčešćih 50 do 55 dinara po >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vekni.

Taman kada su građani pomislili da cena hleba više ne može da ide gore, iz pekarske industrije stižu najave o novim cenovnicima koje će početi da primenjuju najkasnije do kraja aprila.

Cene pšenice i brašna ne prestaju da skaču. Kilogram pšenice sada košta od 29,5 do 31, a brašna od 42 do 48 dinara bez PDV. Očekuje se da će cene ovih proizvoda u narednom periodu otići za dodatnih 10 do 15 odsto, čime bi pšenica otišla na 35 dinara po kilogramu, a brašno na 50 dinara bez PDV-a.

"Kada se tome doda najavljeno poskupljenje struje čije primena kreće od 1. aprila, cena hleba do kraja sledećeg meseca moraće biti korigovana na 70 dinara po vekni", kaže Zoran Pralica, predsednik Unije pekara Srbije, koja okuplja oko 7.000 privatnih pekara u zemlji.

Pralica dodaje da će čak i sa tom cenom hleb u Srbiji biti među najjeftinijim u regionu. "U Hrvatskoj, recimo, vekna hleba košta 120 dinara", kaže on.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.